| emipenet a întrebat:

Sunt bune telefoanele de la amanet?
ca am 300 lei si vreau sa imi cumpar de la amanet ca vad ca sunt mult mai ieftine, dar dc?
funda!

Răspuns Câştigător
| RzV28 a răspuns:

Trebuie in primul rand sa iti dai seama ca telefoanele de la amanet sunt second-hand pentru ca au fost folosite. Cei care le dau acolo e clar ca nu le mai folosesc si le-au dat in schimbul unei sume de bani sau pe ceva aur. Nimeni nu da telefoanele acolo ca erau prea bune si de nevoie, daca era un telefon asa de bun il puteau vindea sa faca rost de bani. Multe din ele par bune la prima vedere si nu apuci sa vezi acolo toate la el. E clar ca sunt ieftine pentru ca nu e ceva sigur. Eu iti recomand sa cumperi direct de la un magazin. Acum gasesti pe magazinele online telefoane destul de performante in banii aia si la care ai o garantie in caz de ceva.

3 răspunsuri:
| donarcostica a răspuns:

Sunt bune. Partea proasta e ca nu iti da accesorile la majoritatea. Dar sunt bune. REcomand verificare cap coada.

| ReluAndrei a răspuns:

Sunt bune!

| sorinake a răspuns:

Pot fi bune insa o parte din ele sunt furate.
Primele piste verificate de politisti cand se declara un furt al unui telefon mobil este la centrele de amanet in raza careia s-a comis furtul. Si de multe ori acolo le gasesc.

Dar daca pentru tine nu are relevanta aceasta informatie poti achizitiona de la ei.