| LanguageMaster a întrebat:

Televizoarele de la PHILIPS sunt bune?

10 răspunsuri:
| Darius121 a răspuns:

Da sunt foarte bune, recomand

| Apollo007 a răspuns:

Da. Sony Lg Phillips sunt firme cunoscute. Phillips e un pic mai ieftin ca celelalte dar e bun. Spre deosebire de firmele bomba gen Vortex teleteh etc...

| valentina2392 a răspuns:

Fiind o firma cunoscuta, iti dai seama ca ar trebui sa fie bune! Dar acum depinde si de cum il nimeresti. Dar atat timp cat ai garantie, nu ar trebui sa-ti faci griji.

Bula
| Bula a răspuns:

Sunt proiectate de Philips si montate in China.
Cred ca, aceasta combinatie spune tot.

| darrio2007 a răspuns (pentru Bula):

Ce nu este montat in China?

Bula
| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Sunt montate, dar deseori cu calitate slaba.
La mine "doar" mufele conectoare dintre placi au facut contact prost, a durat un jumat de zi pana ce am putut sa rezolv problema ca lumea (schimband contactele). sad
l

| LanguageMaster explică (pentru Apollo007):

Ce înseamnă firme bombă?

| LanguageMaster explică (pentru Bula):

Dar de ce sunt montate în China?

Bula
| Bula a răspuns (pentru LanguageMaster):

Fiindca la chineji sunt autostrazi, au trenuri rapide si au si flota maritima de marfuri, cu trasee spre toata lumea.
Noi insa n-avem nici unul din astea, deci cumparam de la ei, deasupra calitatea mai slaba, care-i mai ieftina... tongue

| darrio2007 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Mana de lucru ieftina, pe langa ce ti-a mai raspuns Bula.