| Florentina_Mariana_1996 a întrebat:

Știe cineva de ce televizorul se vede cu prea mult alb, deși nu este de la el de la setări?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce televizor ai? cu tub sau lcd led plasma?

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa reduci luminozitatea si contrastul
(lumina: semnul cu "soare", contrastul: cercul jumate aéb-jumate negru)

Daca nici asa nu se poate scadea lumina, atunci trebuie apelat la un depanator tv.

| darrio2007 a răspuns:

Ce televizor ai? Esti sigura ca nu le-ai dat tu la maxim din setari?

| danutzu96 a răspuns:

Televizor de ce tip?

| Irinelp a răspuns:

Utilizarea de alte produse electrice lângă televizor, sau conectarea lor la aceiași priza afectează funcționarea acestuia, deoarece toate produsele electrice au magnet și utilizare a doua produse electrice fără o distanta corespunzătoare provoacă procesul de magnetizare, produsul electric mai mare îl poate strica pe cel mai mic. Deaceia nu este recomandat de exemplu sa punem telefonul pe calculator căci acesta se poate strica sau funcționa anormal. Pentru aceasta trebuie o perioada de timp în funcție de produsul folosit.