| BMwAndeds a întrebat:

Tocmai mi-am conectat televizorul la PC, prin VGA. Totul merge perfect, problema este ca se vede foarte neclar, sters. Stie cineva soluatia? Astept parerile voastra. La revedere!

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sa reglezi rezolutia din PC!

| BMwAndeds explică (pentru CPAElites):

Rezoluatia monitorului este reglata la 1280x1280, iar cand bag TV-ul rezolutia ajunge pana la 1600x1200, pe acesta o si folosesc pe TV, dar tot prost se vede.

| TrăieşteClipa a răspuns:

O problema ar fi cablul VGA de slaba calitate si a doua ar fi chiar limitarile standardului VGA.

| KillaNoFilla a răspuns:

Schimba rezolutia pe pc si pe tv schimba formatul(super zoom, automat etc)

| BMwAndeds explică (pentru KillaNoFilla):

Pe PC rezoluatia o am la maxim ( 1280x1028 ), iar cand adaug TV-ul ( 1600x1200 ), am modificat cateva setari, dar nici o diferenta.

| Decicumzici a răspuns (pentru BMwAndeds):

Cat e de lung cablul vga? daca are peste 5 metrii acolo e problema. Se pierde intensitatea. Gandeste-te 5 volti la 5 metrii pirde jumatate din intensitate. La hdmi stiu ca maxim e 7 metrii la cablurile aurite.