| Corpodean_Iulia_2000 a întrebat:

TPU am o intrebare.
Se poate instala GTA 5 pe windows XP?

4 răspunsuri:
| iAmPsYcHo a răspuns:

Hm nu cred sincer si eu am windows xp am doar 2 lucruri instalate de pe internet si dabea le tine pe alea. Zic sa nu incerci deoarece se poate strica foarte usor.
Sper ca am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SO: Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit Service Pack 1
Procesor: Intel Core i5 3470 @ 3.2 GHz (4 CPUs) / AMD FX-8350 @ 4 GHz (8 CPUs)
RAM: 8 GB
Placa video: nVidia GeForce GTX 660 2 GB / AMD Radeon HD 7870 2 GB
Placa sunet: compatibila 100% DirectX 10
HDD: 65 GB

| Toxicrew123 a răspuns:

Nu ar merge.

| tpuuser999 a răspuns:

Chiar daca se poate instala, in mod sigur nu o sa porneasca, pentru ca cere DirectX 10, care este disponibil de la Windows 7 in sus (poate si Vista, dar eu n-as instala tentativa aia de sistem de operare).

Windows XP suporta maxim DirectX 9.0c