| UserDeTpu a întrebat:

TPU! Astazi mi-am luat un iPhone 6 Plus si pana acum am avut doar telefoane cu Android. Pe iPhone este necesara vreo anume aplicatie care sa-ti curete telefonul, de exemplu eu pe Android aveam CleanerMaster, si nu stiu daca e necesara o astfel de aplicatie si aici! FUNDA

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu ai nevoie de nimic daca folosesti produse apple.Bine daca cauti pe net o sa gasesti tot felul de programe care zic,ca iti fac cati dreg dara nu vin de la Apple. Apoi Apple nu recomanda sa faci ceva chestii in afara de ce iti ofera ei, deci nu lua mai stiu eu ce programe, ca iti curata, ca te protejeaza bla bla povesti. Daca vrei ceva cauti in Apple store, is destule chestii moca acolo si daca e ceva de genu asta de curatat atunci iei doara daca e de la Apple, altfel vezi de treaba.La calculatoare la fel nai nevoie de antivirus si nimic ceti ofera netu, Apple fac ei pentru utilizatorii lor ce este nevoie.Zic astea pentru ca eu am fost la ei si am intrebat, iar ei asa mau sfatuit sa imi vad de treaba cu chestiile luate din afara Apple.Dar na fiecare face ce doreste pana la urma.La Apple ce am vazut si poti face tu este sa inchizi telefonul de tot si apoi sal redeschizi in cazul in care telefonul se blocheaza sau face figuri, dar lucru asta se intampla f rar.De asemenea eu asa fac la stiu si eu o luna il inchid apoi il deschid si totui cum trebuie sa fie, e un fel de reset sa-i zic asa.Am vazut la unia care folosesc multe aplicatii in acelasi timp, vorbesc, gps, net deschis, mai stiu eu ce mai si cauta si deodata gata nu mai ia comenzi.Si am spus inchide si deschide, apoi totu revine.Prea multe comenzi deodata, vorbesc aici de comenzi, muzica ce canta de pe net, gps in actiune, vorbit in acelasi timp si mai stiu Facebook cauti pagini se poate bloca, nu mereu dar se poate bloca si asta e modul in care poti face telefonul sa revina la normal.Si eu am tot 6 dar S dara nul forjez ceara asa cum am aratat mai sus laughing dar am prieteni care il forjeaza cum am aratat si le-am spus ce sa fac si se pare ca functioneaza chestia asta.

1 răspuns:
| ncristian7805 a răspuns:

Ma traibar, aplicatiile alea sunt niste fakeuri, daca vine telefonul cu asa ceva bine, cum e la Huawei, daca nu nu le mai instalati, ca mai mult distrug telefonul