| CuriosEL a întrebat:

TPU, lucrez la un depozit si acolo exista operator IT, el a zis ca a invatat ISP si de aia a ajus acolo, de unde invat si eu gratis daca se poate ISP si sa devin operator IT? Lasati link

2 răspunsuri:
| Ronny22 a răspuns:

ISP = Internet Service Protocol. Inveti din carti.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a ajunge operator de calculatoare poti urma un curs postliceal de dactilografiere specializata.
Pentru a deveni specialist de retele trebuie sa citesti si sa inveti foarte multa materie de specialitate IT/retelistica.