| hulkwirine a întrebat:

Buna doresc sa devin stomatolog! e cam mult de invatat de aceia doresc sa intreb daca e posibil sa invat pentru a deveni tehnic dentar iar in timp ce lucrez pe parcurs sa continui studiile pentru a tinde spre stomatologie!

3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Nu stiu daca poti face fata in timp ce lucrezi sa mergi si la facultate pentru ca sunt multe cursuri/laboratoare la care prezenta e obligatorie plus ca o sa ai de invatat mult si nu stiu in ce masura dupa ce vei termina si vei avea un loc de munca iti va mai arde de asa ceva. Posibilitate este adica nu te impiedica nimeni sa faci cum vrei tu dar gandeste-te la un lucru daca tie acum ca esti tanar ti se pare greu la stomatologie, peste 3 ani ce te face sa crezi ca va fi mai usor? vei imbatrani si iti vei pierde din rabdarea pe care o ai acum. In plus e diferenta chiar mare intre ce faci la tehnica dentara si ce faci la stomatologie. Si ar mai fi un lucru: daca nu iti vei gasi de lucru dupa ce termini prima faculatate ce faci? Pentru ca exista si posibilitatea asta. Si e una chiar mare

| DragoStefaN a răspuns:

Este posibil, le poti face si pe amandoua deodata daca te tine capul si buzunarul.

| defibrilator a răspuns:

Pentru a deveni stomatolog trebuie sa faci facultatea de stomatologie