| Mustața32 a întrebat:

Un calculator bun, Idei?

Răspuns Câştigător
| TheOneTime a răspuns:

Salut, daca vrei un PC foarte bun, iti fac un build in ce buget vrei tu. Da-mi mesaj pe mail sebysebi14@yahoo.com. Nu iti cer nimic in schimb.

6 răspunsuri:
| ImSnow a răspuns:

Ce buget ai?

| darrio2007 a răspuns:

Toate sunt bune cand functioneaza. Depinde la ce le folosesti.

| Iulian_Doar_1977 a răspuns:

Depinde foarte mult de bugetul tau : eu personal iti recomand Intel! uite aici un link care sper sa te ajute http://www.pcgarage.ro/......dro-k2200/

| DeyCj a răspuns:

Ar fi, și anume ca un calculator să fie bun trebuie să aibă componente de calitate, hardware-ul să fie echilibrat, adică componentele să se înțeleagă foarte bine între ele și desigur, să satisfacă utilizatorul. De exemplu, eu îmi folosesc calculatorul la randări grafice, virtualizare softuri, și site building, ceea ce înseamnă că sistemul de calcul pe care lucrez trebuie să aibă o placă grafică profesională dedicată( eu am un Quadro 4000 pe el), un procesor rapid și capabil să țină pasul cu placa grafică (eu am un Phenom II X4 855), suficientă memorie RAM astfel încât să poți lucra cu softul de virtualizare (eu am 8 Gb) și desigur un mediu de stocare date rapid(eu am SSD SP de 128 Gb, + un Hdd extern de 500 Gb pentru mașinile virtuale). E drept că pentru fiecare activitate dorită de utilizator sistemul de calcul trebuie optimizat în funcție de aceasta, astfel încât pentru un sistem buisness/office nu are nevoie de hardware profesional sau de plăci grafice dedicate neapărat, dar pentru o stație de jocuri sistemul trebuie să aibă un GPU dedicat, și un procesor suficient de performant încât să poată duce atât placa grafică cât și aplicațiile.
Sunt multe de zis, depinde ce te interesează.

| darrio2007 a răspuns:

La raspunsul dat de tine ce ai fi vrut? Folositor? Ai inteles bine ce a cerut in intrebare.

| darrio2007 a răspuns:

M-ai terminat cu replica asta.