| RoxanaNDK a întrebat:

Un DSLR prinde sunet? Vreau sa cumpar un Canon EOS 700D, dar nu stiu daca pentru modul filmare prinde sunet, trebuie sa-i atasez microfon?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

DSLR Canon EOS 700D are microfon încorporat. În modul filmare ai opțiunea de a opri înregistrarea audio sau nu. În același timp camera beneficiază de un port JACK 3.5mm pentru un microfon extern, dacă cel integrat nu oferă performanța dorită sau persoana este prea departe de cameră.

1 răspuns:
| Florinelx a răspuns:

Nu neapărat. Doar că... Dacă îi atașezi un microfon, de vă auzii mult mai bine. Îți sugerez sa te uiți pe YouTube la "Bogdan Pricope", are un rewiew la camera aceasta. Sper că te-am ajutat. Funda? Mersi!