| Adrian_Mares_1972 a întrebat:

Un pret de achizitie cat de cat acceptabil pentru un sistem cu configuratia:AMD Athlon, procesor dual core 3800+ 2GHz 2Gb ram, placa video Nvidia GeForce 7300GT, DDR2.Mai multe date nu am.

Răspuns Câştigător
| Laur195 a răspuns:

Si eu iti multumesc, si ma bucur ca ti-am fost de ajutor...Si sincer pc-ul ala nu prea mai merita deloc, chiar daca ar fi folosit numai la birou, si daca ai vrea sa-ti iei unul iti recomand pe asta https://www.emag.ro/......D94BBNBBM/

14 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

1000-1200 RON.

| Laur195 a răspuns:

400 de lei...Placa video are 256 mb memorie video, nu faci nimic cu ei in ziua de azi, la fel si memoriile ram...Am avut pc cu 4gb ram, nVIDIA gt730 2gb si procesor Intel g620 2.6 ghz si abia am reusit sa-l vand pe 500 de lei

| Laur195 a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Hai ca ai zis si tu niste numere la intamplare :)) Uite, ce componente are un pc de 1200 de lei https://www.emag.ro/......DHNPZHBBM/

| CosminFlo a răspuns:

Parerea mea 200 - 250 (cu noroc) pentru ca ce ai tu acolo nu se foloseste in ziua de azi nu prea faci nimic cu ele.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Laur195):

Poate ai dreptate. nici atât nu merita.

| Adrian_Mares_1972 explică (pentru CosminFlo):

Era buna si o justificare...

| alexboss2020 a răspuns:

400 lei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

~200 RON

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

300-400 lei, e foarte slab.

| bogdan324 a răspuns:

Aici nu e vorba de cat costa pc-ul in sine,aici este vorba de cat stie posibilul cumparator despre pc-uri,cu cat stie mai putin cu atat il vinzi cu mai mult,incearca sa-l faci sa mearga cat mai rapid(sterge-l de praf prin interior, baga-i windows 7 clean si nu mai instala nimic in el).Eu personal nu as da mai mult de 150 de lei pe el fiindca este un sistem foarte vechi, cu cateva sute de lei(cam 300), mai mult poti face un pc sh,sau pur si simplu cumperi unul care este mult mai bun si duce mai multe jocuri,ce-i drept nu ultimele dar duce macar jocuri esports intr-un mod acceptabil, al tau nici atat(fara suparare), daca te uiti pe olx o sa vezi ca gasesti pc-uri cu placi video gts 450, gt 630 si chiar gtx 650 cu putin noroc, 2-4gb ram, procesoare dual core, undeva pe la 400-500 de lei, sau poti lua o unitate de 300-350 cu un i3 vechi si mai cumperi separat o placa video de 150 lei precum un gtx 650 si duci jocuri gen cs go, league of legends, overwatch destul de ok.

| Adrian_Mares_1972 explică (pentru bogdan324):

Mersi de info...de unde diferenta de pret intre ce spui tu si ce spune LaurSvr?

| Adrian_Mares_1972 explică (pentru Laur195):

Multumesc de raspuns.Am cam priceput cum vine treaba, mai am o rugaminte, poti explica pretul (si explicatiile) dat de bogdan324.Este posibil sa aiba el mai multa dreptate?

| Laur195 a răspuns (pentru Adrian_Mares_1972):

Bogdan a incercat sa-ti explice ca de exemplu un om mai in varsta nu o sa se priceapara foarte bine la pc-uri si poti scoate 5-600 de lei pe pc..In schimb, cineva care se pricepe nu o sa ti dea mai mult de 300...Si ti-a dat cateva idei, ca poti lua componente foarte ieftine daca sunt sh, dar nu stiu cat de indicat e asta, nu stii cat de uzate sunt

| Adrian_Mares_1972 explică (pentru Laur195):

Eu sunt cel in varsta, eu voiam sa stiu daca merita sa cumpar sistemul, nu-l iau pentru jocuri, ceea ce am eu din 2003 este cu mult mai depasit.Iti multumesc pentru postari, ale tale au fost cele mai interesante/utile pana acum.