| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

Unde găsesc și eu Windows XP?

11 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

O căutare pe google te-ar fi lămurit imediat. https://www.google.ro/......ps?/search

| gigite a răspuns:

Cu licenta vand! dar e prea scump sa-l dau!

| Simpatic a răspuns (pentru mastadont):

Pai si ce ai incredere ca acele versiuni de win xp nu sunt masluite de hackeri?
el cred ca vrea o versiune clean de win Xp

| OchiuDaMangusta a răspuns:

Pe internet.

| Zuzu1991 a răspuns:

Ai 3 solutii:
1. gasesti pe cineva care mai are disk-ul dar nu o sa fie ultima versiune si mai e si problema activarii
2. cauti pe google, poti sa gasesti activat sau nu
la ambele foarte probabil ca poti sa iti iei teapa sau sa nu reusesti sa il activezi
3. piratare, alea sunt in general gata activate

alte solutii nu prea vad, in mod oficial NU mai exista nici o sansa sa iei un Windows XP de la Mircosoft

| mastadont a răspuns (pentru Simpatic):

Dacă o mai fi existând așa ceva. Dacă țin minte bine, XP nu mai primește suport de la Microsoft de prin 2009 și nici versiuni noi. Cu alte cuvinte, singurul loc de unde erai sigur că descarci o versiune clean, nu mai e disponibil. A fost un sistem de operare foarte bun însă și-a trăit de mult traiul, nu l-aș mai instala.

| Simpatic a răspuns (pentru mastadont):

Tii minte bine, am un PC vechi pe care inca folosesc XP, numai ca numai stiu cum pot sa fac de pe acel DVD cu XP SP3 un iso pe care acest baiat sa-l poata face bootabil la randul sau de pe stick sau de pe dvd daca are dvd-rw/rom
Windows XP a fost la vremea lui cred ca cel mai bun sistem de operare si nu avea integrate rahaturile ce le-au incorporat astia in win 10 cortana si fel si fel de telemetrii, era bun si corect.

| mastadont a răspuns (pentru Simpatic):

Ai dreptate. Primul lucru pe care îl fac când îmi reinstalez windowsul e să scap de toate aceste rahaturi inutile precum cortana, laptopul merge mult mai bine dup-aia. Nu sunt expert însă nu cred că e posibil să faci un DVD sau un stick bootabil dacă nu ai fișierul original de instalare. În fond, în timpul instalării, fișierele necesare sunt automat copiate în anumite locații, ar trebui să cauți fiecare dll și să le pui într-un folder cu o anumită structură probabil pe care să-l transformi în iso apoi.

Bula
| Bula a răspuns:

Kit Win XP poti gasi de la cei care le mai folosesc.
Mai problematic este sa gasesti drivere pentru XP.
Daca ma contactezi in PM, atunci te pot ajuta.

| ncristian7805 a răspuns:

Salutare! ai sansa sa gasesti pe internet aceasta versiune, dar ori cu un virusel, ori un trojan. Suportul acestui windows s-a terminat de ceva vreme, si nu cred ca este vreo sansa sa mai rulezi sistemul respectiv.

| PainTech a răspuns:

In cartea de istorie si pe siteurile cu "torenti".