| Guriuc a întrebat:

Unde pot să găsesc pe internet toate codurile si ce inseamnă din limbajul java?

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Vezi că Java nu e tot una cu JavaScript.

Ca să înveți Java poți începe aici: https://www.learnjavaonline.org/

Sau poate îți cumperi o carte care să te învețe pas cu pas. Sau poate preferi tutoriale pe YouTube sau site-uri gen lynda.com.

Va trebui să te obișnuiești cu ideea că nu vei găsi totul într-un loc când vrei să înveți programare. Dar găsești bazele, ți le însușești și pe urmă cauți răspunsuri la probleme specifice (inclusiv pe stackoverflow.com).

Succes!

1 răspuns: