| Johnny25 a întrebat:

Unde pot taia o cartela Sim si cam cat ar costa? Am nevoie de nano-sim pentru iPhone.

6 răspunsuri:
| TheGentleman a răspuns:

Nu trebuie să tai. De obicei sunt deja decupate, împingi de mijloc și iese. Dacă ai iar nevoie de cartela mare, o pui înapoi în suportul acela. Sau te duci la operatorul de telefonie la care ai abonamentul și ceri cartela specifică

| Evolution a răspuns:

La orice gsm sau direct de la operatorul tau de telefonie.
De obicei e gratis, dai si tu 5 lei sau maxim 10 lei si aia e.
Poti face si tu acasa, gasesti pe net exact dimensiunile, printezi pe o foaie pe care o scoti la imprimanta, pozitionezi cartela pe foaie unde iti arata sa fie fix, tai dupa forma si aia e. Eu asa mi am taiat o acum ceva ani.
Succes happy

| Gizăz a răspuns:

Cartelele aparute in ultimii ani sunt deja pentru toate dimensiunile. Vezi ca se fac bucatele cand impingi in mijloc. Daca ai cartela de-aia veche care venea SIM normal, atunci la orice centru de telefoane. Costa 5 lei sau e chiar gratuit daca te duci la un magazin care tine de compania de care apartine cartela. Sfatul meu e sa nu te apuci singur daca nu stii ce faci.

Dar vezi ca daca e cartela de-aia veche, s-ar putea sa nu fie 4g. Caz in care e inutila pe net in 2019. Ar trebui schimbata oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| flixbuster a răspuns:

O schimbi la operatorul de telefonie, gratuit (cel putin la Vodafone si Digi stiu sigur ca e gratuit, din experienta proprie).

| Bizon95 a răspuns:

Cam toti operatorii de telefonie iti schimba cartela GRATUIT odata pe an, ori tu ai o cartela destul de veche, pentru ca toate cartelele sim vin acum taiate la fiecare format posibil

de taiat poti sa tai la orice boutique gsm, nu ar trebui sa coste mai mult de vreo 10 lei... dar depinde de boutique cat de lux e, cati clienti au, etc.