| Burloiu_Iulia_1995 a întrebat:

Maine imi ajunge de la Emag, Iphone 5s si vreau sa stiu ce sim imi trebuie? micro-sim sau nano? si sa imi spuneti va rog cat m-ar costa sa ma duc sa imi faca cartela la Vodafone sau la un service GSM happy

Răspuns Câştigător
| Pasaris437 a răspuns:

Nu incerca sa o tai tu deoarece o poti strica.Te poti duce la Vodafone si ti-o vor schimba ei gratuit.Sunt niste cartele foarte foarte mici, iar daca incerci sa o tai tu eu te sfatuiesc sa nu o faci deoarece cartela nano-sim are tablita aceea aurie mult mai mica decat cea de la o cartela normala.

2 răspunsuri:
| alex10ro a răspuns:

Iti trebuie nano sim.Cat despre taiat poti sa o faci tu http://img.gadgetian.com/Cut-sim-nano-card-iphone-5-diy.png

| AndyTurcu a răspuns:

Iphone 5s are cartela nano sim si tio poti schimba la Vodafone fara sa te coste nimic. Te duci si le spui sati schimbe cartela in nano sim si gata o sa tio schimbe. Baftawinking