| Duma91 a întrebat:

Va salut. Cum pot trimite pe Facebook messenger de pe telefonul mobil fisiere de tip document in format PDF? Multumesc

2 răspunsuri:
| rapandula a răspuns:

Nu poti. In aplicatie nu ai optiunea si nici intr-o alta externa optiunea de a da share prin messenger. Foloseste alternative ca WhatsApp sau Telegram.

| NLS a răspuns:

Prin FB Messenger nu stiu daca merge, cel putin eu nu am reusit de pe mobil.
Eu folosesc Telegram sau Signal (preferabil Signal).

EDIT:
Totusi, uite aici cum s-ar putea:
te conectezi la versiunea de browser

https://www.mobigyaan.com/how-to-send-pdf-docx-files-on-facebook-messenger

Daca ti se pare prea incomod, foloseste ce am zis mai sus.
Prin Telegram poti trimite orice fel de fisier, chiar si executabil, pana la 2GB per fisier.

Iar prin Signal ai maximul de intimitate, criptare end to end standard.
(In Telegram doar daca folosesti Secret Chat ai criptare end-to-end)