| Prisacaru_Alex_1998 a întrebat:

Vara asta ma jucam la pc cand ploua și a fost un fulger, iar calculatorul s-a oprit. Când l-am repornit nu mai mergea internetul. Am mai pățit chestia asta acum câțiva ani și am cumpărat o chestie, arata fix ca un stick, îl băgăm în usb dar în stick-ul ala puneam cablul alb de la net. Știe cineva cum se numeste acel,, stick,,?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ethernet usb se numeste.
https://www.emag.ro/......D86SG2BBM/

Cablul de net se poate conecta la un port rj45 sau prin adaptor usb.
Problemele legate de net au ca sursa fie furnizorul de internet, fie placa de retea. Pot exista si erori din Windows, dar nu cred ca e cazul tau acum.