| felixbarosanu a întrebat:

Vreau sa cumpar o placa video pentru laptop.
Stiti niste site-uri de unde as putea cumpara? Eu am cautat dar n-am gasit.

La ce ar trebui sa fiu atent cand cumpar, exista probleme de compatibilitate sau poate fi orice fel de placa video pentru laptop?

Dau funda happy

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nici nu o sa gasesti! Cand o sa schimbi tu placa video la laptop, sa ne spui si noua sa schimbam si noi! Ce vise ai! Iti iei desktop daca vrei sa schimbi placi, nu pocnitori de laptopuri!

| mihai69 a răspuns:

Felicitări! dar... trebuia să știi ÎNAINTE să cumperi laptop-ul că NU poți să-l îmbunătățești în niciun fel, decât dacă-l arunci la gunoi și cumperi altul mai bun. Sau eventual îi mai pui o plăcuță de RAM și/sau un hard disk. Atât.
Și dacă totuși o să găsești pe undeva vreunul care e fericit să ia banii unor fraieri care vor placă video nouă pentru laptop, să fii atent să nu-i dai banii până nu pune placa aia la tine în laptop (cu un ciocan foarte mare, eventual) și îți arată că și merge.
rolling on the floor