| BotWally a întrebat:

Vreau sa fac o pagina web pentru o tema si textul imi iese din pagina (adica trebuie sa dau scroll in dreapta ca sa vad tot scrisu) si stiu ca e o comanda ca sa fac scrisu sa se incadreze intr-un spatiu pe care il dau eu dar nu stiu cum.
In HTML vreau ca in CSS stiu ca e box-sizing dar in HTML habar nu am

4 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

In html textul ar trebui sa se alinieze singur, daca nu ai un cuvant super lung, sau daca nu folosesti tagul pre sau ceva similar.

| FaraNume1245 a răspuns:

Și de ce nu folosești CSS?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru asta e css.