| comet a întrebat:

Puteti sa imi spuneti cum asi putea sa dau mai in jos un text? Adica sa las spatiu si sa apara textul mai jos. As vrea sa arete ca pagina asta
https://www.facebook.com/Only.Questions?sk=app_494975287 8
deci imi trebuie codul HTML ca sa dau textul mai jos. Daca scriu cu alb functioneaza doar ca daca apesi CTRL+A se vede ce ai scris cu alb.
Si vreau si butonul de distribuie... cum se pune? am incercat de pe facebook dar nu merge. nu apare. Si cum fac sa apara numele persoanei care este acum pe pagina... adica eu Ion Popa intru pe pagina si scrie bun venit Ion Popa. Si mai vreau sa stiu cum pun link in poza. Multumesc

1 răspuns:
| VladutzMorcovel a răspuns:

Codul HTML ca sa "dai textul mai jos" este < br > (fara spatii intre br si paranteze). De exemplu vrei sa lasi spatiu intre "claudiu este smecher" si "vaca are lapte".

claudiu este smecher
vaca are lapte

Ca sa lasi spatiu intre ele (un rand liber) trebuie sa scrii in felul urmator:

claudiu este smecher
< br >
vaca are lapte

Si daca vrei sa pui pe facebook un link cu poza, pui doar linkul, de ex www.split-energy.org/ si apoi dai click in gol. Adica pe pagina alba. Si se regleaza el.