| hillfingerr a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar si eu un hdd ssd pentru laptop si nu stiu ce model este compatibil cu modelul meu de laptop HP OMEN 15-ax202nq, si de unde pot sa-l cumpar si sa-l montez. orice detalii sunt binevenite. multumesc

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Il cumperi de la eMAG, altex, de montat nu e greu, dar daca e in garantie nu ai voie sa il faci tu upgrade, uite un video cum se upgradeaza https://www.youtube.com/watch?v=Qwv92Cr6ib0
apropo laptopul arata cool

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu conteaza ce ssd cumperi, toate sunt bune, fie ca e sata 1, 2, 3, numa sa nu cumperi m2 daca nu ai laptop compatibil cu m2, ce e m2? m2 e un tip de hard mai rapid ca un ssd practic e o placuta, asta permita sa ai si ssd si hardul normal
M.2 PCIe NVMe TLC 2280 SSD can be put in the same slot in which 128gb M.2 SATA-3 2280 SSD came from factory.
se pare ca poti pune ssd m2 si pastra si hardul actual

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://h30434.www3.hp.com/......-p/6011238
inca o confirmare ca poti adauga m2
https://www.emag.ro/......t-iddesc/c

| hillfingerr explică:

Si se pierde garantia daca il montez singur si nu la un magazin HP?

| hillfingerr explică:

Unde pot cumpara si monta sa nu pierd garantia?