| AIeXxX a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un microfon de pe ebay sau aliexpress. Nu scump dar bun. Ma puteti ajuta va rog, dau funda. Din Romania nu pot cumpara, ca nu locuiesc aici. Dau funda, multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde pentru ce- si ce tip de microfon vrei sa-ti cumperi.
Un microfon simplu (electret) pentru PC-uri le gasesti foarte ieftin, in toate magazinele unde se vind accesorii pentru calculatoare, de la 1-2 euro in sus.
Nu acelasi lucru este cu microfoanele de uz profesional (dinamice) pentru muzica sau alt uz special, care pot costa chiar si cateva mii de euro.

| AIeXxX explică (pentru Bula):

Nu, eu doar vreau sa pot vorbi pe skype sau curse cu prietenii. Nu pentru Youtube sau ceva de genu.

Bula
| Bula a răspuns (pentru AIeXxX):

Si cel mai ieftin microfon este bun pentru Skype, le poti gasi in orice magazin de profil, foarte ieftin.
Daca comanzi prin internet, transportul te poate costa mai mult.