| mihai03081998 a întrebat:

Vreau sa-mi fac o animatie in PhotoShop pentru facebook, adica un.gif d'ala.
Intrebarea mea este: care este marimea maxima astfel incat imaginea sa ruleze. Am vazut ca la unele forum-uri este pana in 300 si daca depasesti nu mai merge animul. La facebook cat este?

1 răspuns:
| Copila2016 a răspuns:

Facebook-ul oricum ți-o face cum vrea el. 300 e bine ( minim ), încearcă 600 dacă nu e bine cu 300... Dar cu photoshop e greu să faci un gif, e bătaie de cap... Mai bine folosește Smartphone-ul ( dacă ai ) și instalează un GIF maker. Că ani de zile mi-a dat mie Photoshopul o bătaie de cap când am găsit atâtea aplicații utile pe telefon mai ușor de folosit pentru ceea ce am vrut să fac ( Edit poze, greenscreen, removal, GIF, background changer, blur, etc. ). M-am uimit.