| costinvlad a întrebat:

Vreau sa minez BITCOIN. Ce sistem imi recomandati pentru mining, la 700 euro(doar placa video+CPU+placa de baza). Chiar de 1000-2000 euro un startup kit. Eu am avut aplicatii care imi dadeau bitcoin gratis gen free bitcoin mining(Magazin Play) si la fiecare 2 minute dadea 0. 0000005 sau nu stiu cat bitcoin adica satoshi. Ms.

Răspuns Câştigător
| AlexandraSimion a răspuns:

Bitcoin nu se mai minează de câțiva ani, nu mai este profitabil. Poți încerca să minezi dupa alte monede virtuale gen ethereum. Un kit decent ar trebui să includă 6 plăci video de minim 500 e bucata. Procesorul, placa de baza și sursa nu sunt așa scumpe ca plăcile video. Alege oricum AMD pentru plăcile video.

2 răspunsuri:
| costinvlad explică (pentru AlexandraSimion):

Si in total cat vine?