| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu un pc build pana in 2000 lei.As prefera sa fie facut pe altex, pcgarage.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cu/fara monitor-boxe-tastatura-mouse, pentru office/net, pentru scos filme Full HD pe HDMI pentru TV sau pentru joace?

| fatpookie a răspuns (pentru KodrutZ):

Fara monitor si astea ca le am, si pentru gaming :v

| KodrutZ a răspuns:

Mai fa rost macar de 500 RON. Cam asa ceva la 2000 - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1113852/. Duci procesorul in 4-4.2 GHz si o sa ai o performanta decenta in jocuri. Sper ca nu ai monitor Full HD, ca atunci se cam impute treaba...

| Jipa95 a răspuns (pentru KodrutZ):

La ce o sa-l ajute cooler-ul aftermarket? Trebuia sa bagi un fx6300 intr-un asemenea sistem sau bagai doar un bat de 4gb si investeai intr-un i3 4160 ( macar )
@Kcin eu iti propun : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1233844/
- procesor mai ok in gaming
- placa video mai ok
Comanda componentele luna asta si mai primesti un stick ram de 4gb bonus.

Bafta!

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

G3258, unlocked, dooh? Obtii performante de 4160 la pret mai mic. PLACA VIDEO MAI OK? 100 RON in plus pentru 1 GB de ram in plus care are efect zero in jocurile pe care le va juca?

| Jipa95 a răspuns (pentru KodrutZ):

Da dar durata de viata a procesorului isi va spune cuvantul. Eu tin sa cred ca nici tu nu te-ai uita la Intel daca ai fi avut un buget de 2000 lei.

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Durata de viata? Mituri. Am un Athlon XP 1700+ dus in 2.5 GHz pe aer, care acusi face 12 ani. DOI-SH-PE! Din seria aia cu care rupeau recorduri coreenii racindu-le pe nitrogen si scotind pe la 3 GHz si ceva din ele, daca nu chiar vreo 4, nu imi mai aduc aminte exact. Cu un buget de genul m-as uita foarte atent la Intel. Nu de alta, dar daca is atit de rupt in dos incit nu imi permit sa ma intind de la 2000 la 2500, ca sa nu zic 3000, atunci sint si atit de rupt in coor incit sa ma doara un milion in plus platit la curent in fiecare an... poate chiar mai mult.