| Yee a întrebat:

Yee(Salut)! Un televizor smart cam cata electricitate consuma?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Depinde de diagonala acestuia. Intre 25-100Wh.

| DaniTDCI a răspuns:

Yee!, depinde de diagonala dar si de luminozitatea acestuia si etc, in general astea "smart" nu consuma cat unul de tip vechi cu ecran din sticla

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde din ce-i facut si de marime. Sunt ecrane LED, LCD, OLED, IPS, TFT, AMVA, etc. Eu am un televizor LED (e adevarat de dimensiune mica 83 cm) si consuma (zic ei) 27 KW/an. Cred are un consum mai mare dar sa zicem ca ar avea dublu si tot e putin. Televizoarele vechi (CRT) consumau in jur de un Kw pe zi.