| anonim_4396 a întrebat:

Zice la biblioteca sunt monitorizat, adica cum? Numai ce fac in browser in timpul respectiv? Sau imi si vede ce aplicatii am pe tableta, istoricul navigarilor, ce am inregistrat cu camera etc?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ce ai online.
Pentru offline este nevoie de mandat de perchezitie.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La biblioteca poti fi monitorizat prin camere de supraveghere sau se poate monitoriza traficul de internet facut de tine DIN incinta bibliotecii (se inregistreaza adresele paginilor accesate de tine).

Si daca intrii pe internet de acasa ti se inregistreaza adresele (link-urile) paginilor accesate, asacum se inregistreaza si numerele de telefon cu care ai vornit sau ai trimis sms sau mms etc.
Pe strada siin locurile publice te inregistreaza de asemene cu camere.

Conform legilor europene, aceste inregistrari se pastreaza cu regim secret cel putin timp de 6 luni si sunt folosite doar daca exista vreo suspiciune de infractiune in legatura cu persoana ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

OK, si doar ma inregistreaza ce fac pe browser sau si ce am pe tableta? (chestii offline)