| anonim_4396 a întrebat:

Am o nelamurire legata de Android: in Market,exista diverse aplicatii cu care poti muta unele aplicatii instalate in memoria interna a telefonului pe cardul de memorie. Intrebarea mea este: trebuie neaparat ca telefonul sa fie root-at ca sa pot folosi aceasta aplicatie, sau functioneaza si fara ca telefonul sa fie root-at?

Răspuns Câştigător
| davidtm a răspuns:

Nu trebuie rootat.
ca sa muti aplicatile din memoria interna, in memoria cardului trebuie sa te duci in setari, dupa alegi Aplicati, si dupa dai pe un joc sau o aplicatie, si undeva jos in stanga vei gasi "mutare pe cartela SD"

3 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Daca nu te descurci uite aici un tutorial.http://www.youtube.com/watch?v=8H3HaA3zk5Q

| davidtm a răspuns:

A mers?

| Masinadescris a răspuns (pentru davidtm):

Da,a mers. Multumesc mult. Credeam ca este nevoie de o aplicatie diferita pentru a face aceasta operatiune. Merci mult.