| razvanel944 a întrebat:

Am o problema cu Samsung Galaxy GT I5500. Incerc sa ii schimb soft-ul am instalat Samsung kies dar cand introduc usb-ul la telefon pur si simplu nu se intampla nimic. Care ar fi problema ca am introdus usb-ul in toate slot-urile

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Iti apare ceva pe telefon? normal trebuie sa-ti apara androidul verde cu un buton dedesubt, dupa ce-l apesi androidul se face galben!
Te duci la setari la optiuni dezvoltator parca si activeaza depanare usb/devirusare usb sau cum iti scrie pe i5500 [am avut si eu telefonul ala] si dupa te conecteziwinking ca sa faci upgrade de software trebuie sa ai depanare usb activat! Ce versiune ai? daca ai 2.2 atunci nu poti face update! Doar daca ai 2.1! Daca vrei android 4.0 atunci trebuie sa-l rootezi, instalezi CWM sau TWRP, flashuiesti imaginea custom rom-ului pe sd si resetezi telefonul, pentru chestii de genul asta te uiti la tutoriale pe youtube ca nu stiu chiar atat de concret sa-ti dau toate detaliilewinking