| florinflorin99 a întrebat:

Am un Huawei Y530 si se aprinde putin, dupa care ramane scris mare pe ecran pe negru Android.Deci nu pana sa imi apara imaginea pe ecran si astea apare asa.Din ce cauza? s-a ars ceva sau care-i faza? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| GabrielStn a răspuns:

E o problema cu soft-ul. Are nevoie de o resoftare. Poti merge cu el intr-un service autorizat, te va costa in jur de 50 de lei, sau, daca te descurci, il poti face chiar si acasa, insa atentie..trebuie sa fii foarte atent pentru ca risti sa strici telefonul de tot.