| danutz547 a întrebat:

Salut, am o problema....am un telefon Huawei ascend y530, iar acesta vad ca nu mai functioneaza de la o vreme, se deschide, scrie Huawei, se incarca putin, imi apare scris "android" si nu se mai deschide... aveti idee de vreo solutie?

3 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Daca nu stiti, nu mai raspundeti doar sa va aflati in treaba pe aici.

Trebuie facuta o resoftware, du-te la garantie cu el daca mai ai si daca nu du-te la un service de telefoane si in cateva ore ti-l rezolva, ii vreo 40-50 de lei. Probabil ai luat vreun virus si ti-o "papat" unele fisiere din sistem.

| Fotbalistul123 a răspuns:

Daca mai e în garantie, sti ce trebuie sa faci ( sa îl duci de unde l-ai luat laughing). Dacă nu mai e on garantie încearcă sa scoti bateria si sa o bagi iară, dacă e un telefon mai vechi ( peste 3-4ani) poate s-a adunat ceva praf prin el, desfa-l.
Dar dacă încă ești în garanție sa NU îl desfaci.

Nu știu foarte multe despre Huawey, dar mai bine dai un ban și stai în fata ( cumpăra Samsung, Nokia)

Sper ca te-am. ajutat puțin.

Bafta

| AlliNNaaa a răspuns:

Trebuie duse la un reparator secializa
eu asa mi l-am facut pe al meu si merge foarte bine acum caci e fix ca al tau