| anonim_4396 a întrebat:

Am un iPhone 4 si nu stiu cum sa-i fac update de la iOS 7.1.2 la 8.0
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poti, ultima versiune pe care o accepta e 7.1.2, ar fi o variant cu jail break dar risti foarte mult sa l strici de tot, deci in concluzie nu poti.

3 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

De ce nu-ti iei alt telefon?

| OnePiece a răspuns:

IPhone 4 nu suporta iOS 8. Pentru iOS 8 ai nevoie cel putin de iPhone 4S (de fapt versiunea 9.3.5) sau mai bine 5 (10.3).

| December2023 a răspuns:

Nu pori avea iOS 8 pe iPhone 4. Pentru iOS 8 ai nevoie cel Putin de un iPhone 4s (mai exact versiunea 9.3.6), sau mai bine 5 (10.3)