| UmbraDeVulpe a întrebat:

S-ar putea intampla sa imi blochez noul telefon daca voi mai gresi parola, in cazul in care il voi bloca ce va trebui sa fac ca sa il deblochez? Ca sa nu il mai duc la service sau cine stie unde...

27 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Singura soluție e sa ii dai hard reset, adică din butoane.
Daca știi contul Google, te-ai scos, nu știi contul Google, e cam nasol...va trebui sa îl duci la service.
Ca sa eviți asta, încearcă să îți schimbi parola contului și să o treci pe o hârtie, alaturi de adresa de mail
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Fiind folie de plastic, o arunci și îți iei una de sticla, pentru că zgârieturile de pe folie nu se iau.
Cat despre faptul că ai iPhone, ia în calcul ce îți spune colegul!
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ar fi o soluție și cu cablul, ori daca nu, la service.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Daca știi cum să faci și ce să faci, cu siguranță

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Ba da, sensul ei e ca sa nu ți se spargă display-ul, atât

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Din câte știu, cele de la Alien surface ar avea această proprietate, dar nu sunt de sticla, ci de silicon.
https://www.aliensurface.ro/? gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAsburBhCIARIsAExmsu7dRBQAFxOXdNzfEgu0YRW7Jr5TXrOVf6vVuZiH_HMn_ussvIMCcSsaAo-kEALw_wcB

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sticla fiind mai rigida, e mai rezista, deci da

| literallythesamebruh a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu te îngrijora în privința foliei. Până la urmă, o poți schimba oricând dacă ai nevoie. Ceea ce contează este ca ecranul să rămână intact.

Răspuns utilizator avertizat
| Hyperion7 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu contează

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Nu i-a schimbat soft-ul, probabil doar l-a resoftat, dar nici asta nu cred că a făcut. Cred că doar l-a resetat și atât. Un telefon dacă se strică, poate să se strice oricând, chiar și de nou, nu neapărat în urma unei resoftări. Îți spun eu care am folosit timp de 2 ani de zile un telefon la care am schimbat peste 100 de soft-uri și încă merge.

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Să îi schimbi soft-ul ar însemna să instalezi un software diferit, ceea ce la iPhone e imposibil. Resoftarea constă în reinstalarea aceluiași soft.

| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă cunoști datele contului tău Google (e-mail, parolă), îl resetezi din fabrică cu ajutorul butoanelor, iar apoi te conectezi la cont. Asta dacă ai Android. Dacă folosești IPhone, să știi datele contului de ICloud și îl resetezi prin ITunes.

Răspuns utilizator avertizat
| literallythesamebruh a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cred că tot din ITunes o rezolvi. Conectează-l la PC, pornește-l în modul recovery și sigur ai opțiunea de a-l reseta.

Răspuns utilizator avertizat
| Danielyygg a răspuns:

Depinde ce model ai