| Flavius_Razvan_Oichea_1998 a întrebat:

Am un Iphone 4S.de curand mi-a cazut in apa...cand il bag la incarcat se incalzeste ceva(cred ca e placa de baza)
este posibil sa se fi ars?
momentan nu mai merge deloc big grin

7 răspunsuri:
| Scremer a răspuns:

Cel mai bine este sal duci la un service o sati rezolve ei problema si o sa-ti zica ei ce are pentru ca trebuie desfacut si verificat eh o droaie de chestibig grin

| xXIonutXx95 a răspuns:

Pai se incalzeste ca a intrat apa in el si l-ai pu la incarcat inainte de a iesi toata apa din el, deci cred ca a facut scurt \deci da posibil sa se fi ars

| davidtm a răspuns:

Ce r.e.t.ar.d.a.t ...cum ma sa-l pui la incarcat dupa ce il pui in apa?laughingtrebuia iei un servetel repede si sa-l stergi, si sa scoti bateria(numai daca te pricepeai)si sa dai cu feonul.

| Andrei1099 a răspuns:

O metoda nebuneasca care chiar merge e sa-l lasi o zi doua in orez.

| Flavius_Razvan_Oichea_1998 explică (pentru Andrei1099):

Da...ms...mi.ai fost de mare ajutor

| Flavius_Razvan_Oichea_1998 explică (pentru davidtm):

Frate..credema l-am desfacut pe tot.l-am uscat cu un feon timp de vreo 40-45 de min.l-am montat..si apoi l-am bagat la incarcat..si s-a incintat foarte rau.
P.S. Nu mai face oamenii retarzi inainte sa stii tot adevarul.(sfat)

| Andrei1099 a răspuns (pentru Flavius_Razvan_Oichea_1998):

A pornit?