| Samsung112 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s2.Cum as putea sa fac o resoftare acasa?

2 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din telefon
3. Pui bateria la loc si carcasa si tii apasat pe butoanele,, Home (cel din mijloc), tasta de unde dai volumul mai tare (nu de unde dai mai incet) si butonul de unde il deschizi. Pe toate le tii apasate in acelasi timp pana cand iti apare o imagine cu semnul android pe skateboard!
4.Iei degetele de pe butoane
5.Astepti cateva secunde
6.Din tasta de volum dai mai jos unde scrie,, FACTORY RESET" iar apoi apesi butonul de unde deschizi telefonul! Astepti pana cand se termina de resetat iar apoi o sa iti apara o introducere a telefonului cum iti aparea si cand l-ai cumparat! FUNDA?

| SmArTy90 a răspuns:

Salut, am si eu un s2.i-am dat restart si nu mai vrea sa treaca de chestia aia care se invarte si in mijloc scrie CyanogenMod. Am incercat sa resoftez exact cum scrie aici..totu bine pana cand a trebuit sa-o dau reboot now, dupa ce i-am dat reboot tot asa a facut, nu a mers. Spuneti-mi si mie cum sa fac please