| Xfactor_2745 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s4 mini si bateria imi tine cam putin. Sa spunem ca dupa ce se incarca 100% ma joc cam o ora si ajunge pe la 40-45%. Vreau sa l tin mai mult la incarcat, sa aplic metoda aia care se facea la telefoanele vechi, gen sa l tine vreo 4- 5 ore, credeti ca va tine mai mult bateria? Ce sfaturi imi dati? (alta in afara folosirea managerul si inchiderea aplicatiililor). FUNDA

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Formatarea bateriei NU te ajută cu nimic!

În general, bateriile de la telefoanele noi, NU se mai formatează!

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor Li-Ion la linkul : http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| OvidiuDrg a răspuns:

Sa dai luminozitatea cat mai la minimum...
Altceva nu ai ce face sad

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi bateria tine putin deoarece este android si depinde ce aplicatii ai pe el cum sunt viber, watssap, siinternet, astea papă bateria, mai dezactivează din aplicatii ca bateria să nu se consume asa repede.