| NowForYou000 a întrebat:

Am un telefon Andy yezz C5 care e virusat, daca il formatez se sterg toti virusii din el, daca nu imi puteti spune o aplicatie cu care ii pot sterge?
Funda

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand un program ANTIVIRUS : Avast Free Mobile Security ( în română ), pe care-l poţi descărca de la linkul :
http://www.avastantivirus.ro/avast-mobile-security

https://play.google.com/......ps/details

Apropo : telefoanele NU se "formatează", doar bateriile acestora se formatează :)
Eventual, cel mult, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" ( din Meniul telefonului ).

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| Bobby711 a răspuns:

Daca il formatezi ar trebui sa mearga. cel mai sigur scapi de el daca ii faci softul iar aplicatii bune nu prea sunt eu folosesc bitdefender trebuie sa cumperi perioada activa la el dar din cate imi amintesc ar trebui sa ai 1 luna gratis. poti incerca sa stergi virusul si cu pc-ul dai scanare la telefon dupa ce l ai conectat cu usb-ul la pc am prins si eu un virus pe telefon si asa l am sters asta a fost imi bag bitdefender pe telefon bafta

| gelu1970 a răspuns:

Bitdefender free.

| WarriorCat a răspuns:

Iti cumperi un antivirus : AntiVirus Security