| Popescucristina1978r4 a întrebat:

Am un telefon s5 primit *si evident ar fi urat sa intreb daca a fost reparat* e folosit de respectivul.iar in colt la ecran se vede o lumina alba mai vizibila noaptea iar pe margini doar reflecta foarte putin lumina...presupun ca vine de la display, oare de la ce? Poate nu e pusa bine sticla, nu atiu...si as vrea sa stiu daca se expune la vreun risc?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este nici un risc.
La display, lumanarea se face din spatele imaginii. Daca din orice motiv a alunecat un pic displayul, atunci pot aparea asemenea inegalitati de iluminare (zone mai luminate sau mai intunecate). Telefonul va functiona in continuare, iluminatul va avea doar problema estetica.

Solutia: nu-l baga in seama si foloseste-l sanatos, cu grija.

Nu uita sa-l multumesti celui care ti-l a daruit! happy