| miLLeqHide a întrebat:

Auziti. Cum fac sa iau net de pe pc pe telefon cu android? Am telefonul Allview A4 You... Si nu pot lua net de pe pc pe telefon. Am cablu usb. Daca ma puteti ajuta ar fi bine. :* As vrea sa imi explicati mai usor ca sa inteleg. Multumesc. Biig funda

2 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Salut,tare faza cu USB-ul..In primul rand, nu poti lua net prin USB. daca ai wierless, scrie un cod pe modemul pentru internet. daca ai romtelecom, pe spatele modemului scrie 2 coduri.e, tu il iei pe ala mai mare.(unde scrie WLAN KEY)..activezi wii-fiul..si dai la reteaua care are semnal 4, 5 linii(mai mare). apesi pe ea si scrii codul ala de la modem..la fel si prin cablu, tot pe modem e scris codul..succes!

| Ghostplayer a răspuns:

Din cate stiu eu iti trebuie un program si cablu de date.Iti apare o imagine pe care scrie partajare wi-fi si dai de pe PC pe mobil. Bafta!