| anonim_4396 a întrebat:

am o problema cu internetul pe telefon.sunt in reteaua Orange si mi-am incarcat ieri cartela si mi-am activat o optiune cu mb dar nu merge sa intru pe net, imi apare "conectarea a esuat".an mai avut optiune cu mb si mergea netul.nu stiu ce s-a intamplat acun, nu cred ca e de la telefon ca am bagat cartela in altul si nu a mers.help!

2 răspunsuri:
| sori88 a răspuns:

Intr la setari si seteazati apn sau de pe site Orange intra la setari automate si trimiteti setarile la tel

| Familistu a răspuns:

Setari->conectivitate->retea->da->creare profil nou, nume profil:Orange Internet, nume acces:net, Tip: autentificare, protocol: HTTP, url de start: http://m.orange.ro, adresa proxy:62.217.247.252, salvare, profil: Orange Internet