| DOLFY a întrebat:

BUNA am si eu o problema as vrea sa imi instalez windows 8 si nu stiu cum merge?

3 răspunsuri:
| IonelaaaS a răspuns:

Buna! windows 8 merge foarte bine si o prietena de-a mea are. destkop'ul e gol, adica nu iti apare nimica pe el(pe ecran daca pot sa zic asa) dar intri in " start" si de acolo faci toate comenzile big grin Mi se pare un windows interesant

| DDCC a răspuns:

Cerințele pentru Windows 8 sunt astea:
Un procesor la 1 GHz, atât pentru versiunea de Windows 8 pe 32 biţi, cât şi cea pe 64 biţi
1 GB memorie RAM pentru versiunea pe 32 biţi a sistemului de operare şi 2 GB RAM pentru cea de 64 biţi.
Harddisk sau SSD cu capacitatea de minim 16 GB, sau 20 GB dacă preferăm versiunea pe 64 biţi a sistemului de operare.
Placă video compatibilă cu API-ul DirectX 9 şi specificaţiile WDDM 1.0

Ca să vezi cerințele tale:
1. Click dreapta pe My Computer, Properties (Pentru Windows 7).
2.Start> Run> dxdiag și-ți scrie acolo.

Windows 8 merge foarte ușor, o problemă la el sunt unele programe care nu sunt (încă) necompatibile (toate).
În rest, e mai rapid ca Windows 7.

| vladelvis a răspuns:

Pai windows 8 e mai mult pentru laptop si tableta e interesant dar si complicat.