| Andram207 a întrebat:

Am un iphone 8 plus si ma enerveaza foarte tare faptul ca atunci cand primesc o notificare se aprinde ecranul.Cum pot face sa nu se mai aprinda ecranul cand primesc mesaje?

2 răspunsuri:
| Evelinmariaa a răspuns:

Poți dezactiva notificarile de mesaje, pentru ca despre ele ai zis. De asemenea, poti dezactiva norificarile pentru oricare alta aplicatie. Intri în setări, notificări, si acolo ai mai multe optiuni. Sa iti apara doar pe pictigrama, doar în bara de notificări sau deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Evelinmariaa):

Dacă dezactivează notificările de mesaaje, atunci ar putea pierde mesaje improtante dacă își uită de telefon și nu-l verifică.
Ar trebui să existe o setare de display ca ecranul să nu se aprindă atunci când primește notificări.
Pe modelele de telefon cu Android există această opțiune.