| George455 a întrebat:

Am un telefon Nokia Lumia 530 cu Windows phone 8.1. Pot face update la Windows 10 Mobile? Dacă da, cum?

Răspuns Câştigător
| JustAna05 a răspuns:

Nu cred ca se poate. Cel putin modelul telefonului, nu se incadreaza in cerintele lor: "Suntem bucuroși să te anunțăm că Windows 10 este acum disponibil pentru următoarele telefoane Lumia care rulează Windows Phone 8.1 Denim: Lumia 1520, Lumia 930, Lumia 830, Lumia 735, Lumia 730, Lumia 640 XL, Lumia 640, Lumia 635 (1 GB RAM), Lumia 535, Lumia 532 și Lumia 435.1"
Iti las mai jos un link de unde te poti informa in legatura cu windows 10:

https://www.microsoft.com/ro-ro/mobile/windows10/
Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu se poate.

| albonifiras06 a răspuns:

Incearca sa folosesti aplicatia Windows Insider, s-ar putea sa mearga, n-am Lumia.