| RobY_3853 a întrebat:

Buna
Ce parere aveti despre telefonul acesta Allview p5 fata de Samsung s i9000.

Multumesc

7 răspunsuri:
| SashaS a răspuns:

Buna. Aman2 telefoanele nu ma atrag pentru ca sunt prea mari si mereu trebuie sa ai grija sa nu iti scape din buzunar gen. Hai sa zicem ca Samsung s i9000 este mult mai dragut decat celalalt. Are si camera mai buna si mai are timp stand by pana la 400 ore.
Deci eu zic sa iti iei Samsung-ulwinking

| IonutzMadalin a răspuns:

Salut! Parerea mea este ca Allview p5 este mult mai bun decat Samsung i9000. In plus Allview este mult mai nou daca ne uitam la data fabricatiei.winking Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Gabitza71 a răspuns:

Cred ca mai bine Allview p5.dar nu stiu sigur

| Petreus_Aura_1975 a răspuns:

Bun mie cel putin imi place disainul

| sparky34 a răspuns:

Allview e mai bun si mai ieftin.Fratele meu detine un astfel de telefon si nu a avut probleme cu el.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Daca te referi la Allview P5 Quad, categoric e mai bun, daca e P5 Alldro e cam la fel la specificatii, doar ca muullltt mai ieftin!

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Da, P5 este mai nou fata de Galaxy S, mai mare si mai bun (pe hartie).

Dar..nup.
Este un Allview..nu spun, este mai de calitate decat alte produse fabricate in Romania, dar totusi...inca este facut in Romania! Un Samsung nu se compara cu un Allview...mai degraba cu un iPhonewinking
Si nu e orice Samsung! Este un galaxy "S"! Stramosul lui S4, cel mai bun telefon al momentului!
Si desi are 3 ani vechime, bate unele telefoane de genul lui P5!

Avantaje P5:
Ecran (4.3" vs 4")
OS (Android v4 ICS vs v2.3GB)
CPU (DualCore 1Ghz vs SingleCore 1Ghz)
Camera (8MP vs 5MP)
DualSIM

Avantaje GalaxyS:
Dimensiuni
Greutate (119g vs 134g)
Rezolutie (233PPi vs 217PPi)
Tip Ecran (Super AMOLED vs IPS LCD)
Memorie Interna (8/16GB vs 4GB)
GPU (PowerSGX540 vs PowerSGX531)
Baterie

Recomand GalaxyS! Oricat de vechi ar fi, va fi intotdeauna un Galaxy S!