| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre firmele Allview si Samsung?

11 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Dupa raitinguri samsungul a ajuns pe locul 2 dupa nokia deci nu am ce sa le comentez coreenilor. despre allview pot sa zic ca au niste dual sim reusite. nu ca alte fime. dau un exemplu cect care are probleme cu conectorii de sim

| Petronela a răspuns:

Samsung este o firma buna

| ahlrh a răspuns:

Allview - am avut o experiență cu ei, și îți recomand să te ferești de ei.
Samsung - Nu am experimentat telefoanele personal, am văzut la prieteni, iar la câte trânte au luat (nu că ar conta) mie mi se pare că sunt foarte bune, mai ales că firma se respectă.

| BamBum_3904 a răspuns:

Samsung a inceput sa faca telefoane care unele se pot bate cu Sony Ericsson sau chiar Nokia, iar All View e o chinezarie! Nu iti recomand! Are o cunostinta a dat 600 de lei pe el si ii pare rau!

Răspuns utilizator avertizat
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Allview e o firma buna,care are piese (nu stiu daca total sau partial) de Samsung dar evindet la pret mai mic,de Romania big grin Eu ma bucur ca si la noi s-au trezit sa faca o firma de electronice,si pana no sa se dezvolte o firma de piese la noi,sau sa dezvolte ei insasi un compartament,cu sprijin Samsung sa zicem,eu zic ca e o firma care produce Samsung-uri la preturi pentru Romania.

Sti cum e... Daca e Romanesc gen Dacia,domle nu e bun,e romanesc, daca e Romanesc dar cu piese dinafara, pretul creste putin si atunci de, e Romanesc si tot scump... nu se merita domle si uite asa te invarti in cercul vicios al ipocriziei Romanului unde nimic e bun, daca nu e dinafara.Mentalitatea asta trebuie sa se schimbe, parerea mea.

| Țoglă a răspuns:

Recomand Allview. Preț mic și bun

| LenoreVoldaren a răspuns:

Hahah rolling on the floor
Postez răspunsul ăsta la 4 ani diferență!
Eu am Samsung și sinceră să fiu este cea mai bună firmă din lume, alături de Apple, după părerea mea. Știu că în 2010, Samsung și Apple erau cam pe nicăieri, dar astăzi în 2014, ele sunt în vârf.
Cât despre Allview, sunt cam slabe, mai ales la prețul pe care-l au, dar sunt bunicele dacă n-ai bani mulți de dat pe un telefon.
PS: Mă întreb dacă vei mai vedea răspunsul meu. (Nu cred).

| Moldovan_Paul_1996 a răspuns:

Daca ai face comparatie dintre un telefon Samsung si un telefon Allview la acelasi pret, Allview mi se pare mult mai bun.Am avut Samsung si mereu se bloca.Deci daca vrei sa dai peste 15 milioane pe un Samsung bun in loc sa dai 12 pe un Allview de 2 ori mai bun atunci iti recomand Samsung, dar daca vrei performanta si calitate la un pret bun iti recomand Allview.

| anonymousnobody a răspuns:

Samsung e o firma destul de buna dar are nidte probleme imprevizibile si ciudate (la un d 900i dintr o data i a cedat banda nu ca l as fi glisat prea mult...iar la altul daca ia o lovitura putin mai mare se inchide si trebuie schimbat softul) Allview e foarte buna si low cost, chiar vreau sa mi achizitionez un tel recomanddd Allview!

| TrandafirulRapitor a răspuns:

Amdoua sunt firme foarte bune, sincer intre Allview si Samsung as alege Allviewwinking.