| ClaudiaMihaelaAnonima a întrebat:

Buna, cum poti raporta ca sa fie inchis un cont de whatsapp? Multumesc

Răspuns Câştigător
| ionut2201 a răspuns:

Intră în chat-ul cu persoana al cărei cont vrei să-l raportezi, apasă pe opțiuni (trei puncte în dreapta-sus), selectează Mai multe/more, apoi raportează. Persoana va fi automat și blocată, iar mesajele din chat, șterse. E cam greu să reușești să închizi un cont prin report totuși.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Doar daca raportezi tu nu se inchide un cont, trebuie ca mai multe persoane sa raporteze contul respectiv... câte, nu stiu si nici whatsapp nu mentioneaza pe undeva.