| mirunaaa96 a întrebat:

Buna,daca eu am abonament la Orange iar telefonul care il am acum la liber sa zicem ca ar fi vreo 530 lei, eu as putea sa il vand si tot de la Orange sa imi iau altu mai bun? Ar fi acelasi lucru sau nu se poate?

1 răspuns:
| iCoșmar a răspuns:

Buna! Daca telefonul actual vrei sa-l vinzi la un magazin Orange nu iti vei lua 530 lei decat daca este un Iphone 5s sau un Samsung Galaxy S5, si nici atunci nu pot garanta. Poti sa iti iei un telefon mai bun prin Orange la abonamentul actual, daca in ultimul an nu ti'ai mai luat nici un terminal (telefon) prin acelasi abonament (ai dreptul la un singur telefon/an/abonament ca sa primesti oferta buna de pret, oferta care iti va creste perioada contractuala)