| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineata. Aseară, am dat un restart la telefon, căci rămăsesem fără semnul. Aveam 20% baterie, dar după repornire am ramas doar cu 3%. Știți care ar putea fi mai exact problemă?

5 răspunsuri:
| uhegartfea234 a răspuns:

Posibil acumulatorul [bateria] tau/ta este vechi. asa am avut si eu un Samsung galaxy s3 si tot asa facea.

| Popa_Alexandra-maria_2000 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat, si am aflat ca e din cauza ca se misca bateria

| GabrielStn a răspuns:

Dar de faptul ca telefonul tau consuma energie electrica din acumulator si atunci cand il pornesti si opresti ce mai zici? Exista procese care pornesc odata cu sistemul, deci si acelea consuma, mai ales daca ai destule programe care fac acestu lucru, si daca mai ai si sincronizarea, gps-ul, datele, hotspot-ul sau wi-fi-ul pornit, atunci e clar de ce se consuma ata de repede bateria.

| Nelu62 a răspuns:

Nu face contact bateria. Pune in spatele ei o bucatica de carton sau hartie impaturita atat cat sa stea asezata mai bine pe lamelele de contact.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va trebui să merg cu el la un service, căci nu e telefon cu carcasa; trebuie dezmembrat precum iPhone-ul.