Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Bună seara,
Am o problemă. Acum 2 luni mi s-a spart ecranul de la telefon, Galaxy mini 2, am fost la reparat cu el şi mi s-a schimbat ecranul.
Totul era ok, când după vreo 2 săptămâni am observat că sub plasticul ăla, că altceva nu e, s-au adunat firicele de praf. Mai mult, ecranul se mişca. Partea din dreapta jos, fix pe tasta de BACK, se ridică în sus. Am fost înapoi la acel service şi mi s-a răspuns cu un sictir incredibil " Şi eu am la fel, nu-i putem face nimic ". Mda.ce pot să zic? Am 16 ani, nu puteam să mă iau la ceartă cu femeia.
Acum după 2 luni mi se duce ecranul de tot. Touch-ul face figuri, se blochează, umblă de nebun. Şi nu ştiu ce să fac. Să mă duc cu bonul şi să-i arăt FEMEII că s-a stricat şi CĂ VREAU SĂ MI-L REPARE, că până la urmă nu am dat bani degeaba. Sau să mă duc în altă parte?

Mulţumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Părerea mea este că ar trebui să mergi înapoi la acel service însă de data aceasta roagă unul dintre părinţi să te însoţească, de preferat cel care este mai îndrăzneţ.
Aşa ceva este inadmisibil, nu uita: "Suntem cetăţeni europeni şi avem drepturi".
Succes!

13 răspunsuri:
| Anonymous1995 a răspuns:

Ea ti la stricat, ea sa til repare, du-te cu tatal tau si pune-i telefonul' pe masa si zii sa til repare, nu are dreptul sa faca asa ceva

| Edeline a răspuns:

St niste neseriosi astia la care te-ai dushappydu-te si tu cu un adult, cu unul din parinti..cu matusa cu unchiul..intelegi? asa te vor trata altfel:*succes:*

| vlad20003 a răspuns:

Daca nu merge primul plan incearca-l pe urmatorul: A.Aratai cucuanei bonul ala B. Ceartate cu ea C.Dai o palma D.Arunca cu televizorul stricat in ea si E.Dezbraco, pune-i un ac cu sfoara la gat si leaga sfoara unde pe la scoala ta ca sa fie ca steag. Iti recomand A si C.

| KotaKoty a răspuns:

Bate-o la cap pana cand til repara, daca nu fa plangere.

| Amazoanaavy a răspuns:

Du-te cu un adult la ea cerel sa ti-l repare si daca nu vrea fa o plangere.

| Tigrounette a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te duci la politie sa reclami!

| Mardar_Lorena_1995 a răspuns:

Daca atunci aceea femeie nu a vrut sa ti-l repare ar fi bine sa mergi la alt service.

| CrissVlad13 a răspuns:

Ar trebui sa te duci ca doar ea ti l-a sticat si sa te duci si cu tatal tau.

| andreeaandra989 a răspuns:

Unu la mana daca parinti nu stiu dfe aceasta problema discuta cu ei si ducetiva la service si faceti plangere la ei

| Adusca a răspuns:

E angajată. E datoria ei. Dacă nu fă plângere!

| Yhugato a răspuns:

Deci daca se misca touch-ul "reparat" de ei inseamna ca au folosit un autoadeziv de cea mai proasta calitate. Pana si eu pot sa repar asa ceva (am vazut la o ruda) si nu-mi trebuie decat un lipici specialwinking te duci la ea si spui "femeia draq pune-mi niste autoadeziv aici pana nu-ti iau gatul cu katana" asa am zis eu cand nu vroia sa-mi dea prezervative farmacista laughing big grin
bft

| Adusca a răspuns:

MiiCutSa, bravo!

| AlexAvram94 a răspuns:

Scuze ca iti spun:dar te-a fraierit cum a vrut ea...cand e de reparat ceva mai serios nu te mai duce fara un parinte ca te fraiereste cum vrea ea!