| CristiAndrei28 a întrebat:

Buna seara TPU! am o problema delicata, din greseala mi-am pierdut toate contactele telefonului meu si in mare parte pot sa zic ca le-am luat inapoi doar unele din ele le-am luat de la altcineva, insa, vreau sa-mi recuperez si restul de contacte. precizez ca le aveam pe cartela nu salvate in memoria interna a telefonului (backup) ceea ce trebuia sa fac pentru o siguranta mai mare. tin cont de orice raspuns/solutie. va multumesc!

1 răspuns:
| Kitt3 a răspuns:

Salveaza-le in contul google (daca ai android), pentru. o siguranta mai mare, asa poti sa le accesezi de pe orice smartfone conectat cu contul tau google. Iar pentru. a-ti recupera contactele pierdute du-te la Orange/ Vodafone/ cosmote poate te ajuta ei.